Maraş Olay | Kahramanmaraş Haber Merkezi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Banner Reklam
Kategori : ONİKİŞUBAT
Haberin Tarihi :   27 Ekim 2017 - 05:58

BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN DUYGU DOLU SÖZLER

Büyüt
Küçült
BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN DUYGU DOLU
Haber Detay
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 44 yıldan bu yana memleketi için var gücüyle çalıştığını ve bugüne kadar, “Acaba halkıma daha fazla nasıl faydalı olabilirim?” düşüncesiyle hareket ettiğinin altını çizerek, “Allah biliyor ki 3,5 yıl içerisinde 3,5 gün çocuklarımızla beraber bir yere gitmedik. Hep bu memleketin insanlarına hizmet etmeyi amaçladık. Bunun için çalıştık” dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 44 yıldan bu yana memleketi için var gücüyle çalıştığını ve bugüne kadar, “Acaba halkıma daha fazla nasıl faydalı olabilirim?” düşüncesiyle hareket ettiğinin altını çizerek, “Allah biliyor ki 3,5 yıl içerisinde 3,5 gün çocuklarımızla beraber bir yere gitmedik.

Hep bu memleketin insanlarına hizmet etmeyi amaçladık. Bunun için çalıştık” dedi. mahcicek7Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, yapımı kısa süre önce tamamlanan ve halkın istifadesine sunulan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu tesislerinde kentte görev yapan yerel, ulusal basın temsilcileri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Program boyunca basın mensuplarıyla yakından ilgilenen ve samimi davranışlarıyla dikkat çeken Başkan Mahçiçek, 3,5 yılda yaptıkları, yapacakları projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuştuğu esnada zaman zaman duygulanan Başkan Mahçiçek, sözlerinde sıklıkla memlekete olan aşkını ve hizmetkarlığını dile getirdi. Kentin tanıtımında veya eksikliklerinde özellikle basın mensuplarına ayrı bir parantez açan Başkan Mahçiçek, basın mensuplarının kente çok büyük katkısının olduğunu vurguladı.

Henüz 3,5 yıllık bir belediye olmalarına rağmen birçok iş başardıklarını ve bunları da halka hizmet olarak sunduklarını anlatan Başkan Mahçiçek, bugüne kadar yaptıkları en önemli hizmetlerin insan odaklı hizmetler olduğuna işaret etti. Toplumun her kesimine ulaşmaya gayret ettiklerini ifade eden Başkan Mahçiçek, konuşmasında önemli müjdeler de verdi.

ÇOCUKLARIMI ANNELERİ BÜYÜTTÜ

Mahçicek 1973’ten beri halka hizmet yolunda olduğunu ve çocuklarına annelerinin baktığını söyleyen Başkan Mahçiçek, “1973’ten bu yana çalışıyorum. Bu çalışmalarımın hemen hepsi de memleketim içindir. Çocuklarımla ilgili hiçbir çalışma yapmadım. Çocuklarımı anneleri büyüttü. Bundan böyle de inşallah sizlerle beraber bu memleket için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“BIRAKACAĞIM TEK ŞEY İTİBARIMDIR”

Bugüne kadar ihtirasının olmadığını kaydeden Başkan Mahçiçek, çocuklarına bırakacak tek varlığın itibarı olduğunu sözlerine ekledi. Başkan Mahçiçek, “Bugüne kadar ihtirasımız olmadı.

İhtiras kötü bir şey ve ihtiras insanlara kendini kötü hissettirir. Bu yanlışlara kapılmadık ve inşallah bundan böyle de kapılmayacağız. Bundan sonraki gelecek hayatımın nerelerde olacağını bilmiyorum.

Bundan dolayı da mahcicek9gelecek hesabı yapmadım. Geçmişte görevde olmadığımız dönemlerde gittik evimizde oturduk. Görev olursa, bilgimizden, kabiliyetimizden ya da donanımımızdan istifade etmek isteyenler olursa gayret edeceğiz.

Benim çocuklarıma bırakacağım tek şey itibarımdır. Kimse kimsenin itibarı ile oynamaya hakkı yoktur” şeklinde konuştu.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK HAVUZU MÜJDESİ

Avrupa’nın en büyük Lagün adı verilen havuzunu inşa edeceklerinin müjdesini veren Başkan Mahçiçek, havuzun yanında bağ evi olmayanlar için 400-450 kişilik hobi evleri yapacaklarını belirtti. Başkan Mahçiçek, “15 günden bu yana yürüyüş yolumuz ve bisiklet parkurumuz çok ciddi rağbet görüyor.

Memleketimizin hemen hemen bütün insanları özellikle hafta sonları rağbet gösteriyor. Bunun yanında Avrupa’nın en büyük Lagün denilen havuzunu yapacağız.

Bir Şili’li firma ile anlaştık ve oranın temizliği ve bakımını sağlayacak. Yaptığımızda uçakla havadan baktığınız zaman dahi havuzun içerisini göreceksiniz. Havuzun bir tarafında lokanta bir tarafına da kafe yapacağız.

O havuzun kenarlarında 400-450 civarında bağları olmayan vatandaşlarımız için hobi evleri yapacağız” ifadelerine yer verdi. MARAŞ SOKAĞI PROJESİ mahcicek11Bir Maraş sokağı projesinin olduğundan bahseden Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu: “Belki Türkiye’de ilk defa uğur böceğimizin yaşam şartlarını temin ederek, öyle bir müze yapacağız. Yanında kelebek parkı da olacak.

Onun yanında Arasta diye bir mekân yapacağız ve bütün Kahramanmaraş’ımızın önemli kendine has ürünlerini hem tanıtacağız hem de satışını temin edeceğiz. Orada yine bir Maraş sokağını yapacağız. O Maraş sokağında da bizim kurtuluş mücadelemizde şehit olan önderlerimizin özgeçmişlerini yazacağız.”

Başkan Mahçiçek, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Memleketimizin tanıtımında, olan eksikliklerin giderilmesinde basın mensuplarımızın çok büyük katkısı vardır. Dolayısıyla basın mensuplarının hizmeti bizim çok önemlidir. “ÇALIŞACAK BİR BİNASI DAHİ OLMAYAN BİR BELEDİYE İDİK”

Eğer bizim eksiğimiz yada noksanımız varsa onları söylemeniz de bizim için önemli. Çünkü bizler insanız elbette ki eksiğimiz yada noksanımız olacak. Onikişubat Belediyemizin çok eski bir tarihi yok. 30 Mart 2014 tarihinde yerel yönetimler seçimleri olmuş, 4 Nisan 2014 tarihi itibariyle mazbatamızı almışız.

Aşağı yukarı 3,5 yıl oldu. Bu süre zarfında hiçbir şeyi olmayan ama kendisine bağlanan beldelerden 30 trilyon borç yüklenen oturacak, çalışacak normal şartlarda bir binası dahi olmayan bir belediye idik. Ama hep beraber şahit olduk ki bu 3,5 yılda o borçlar ödendi ve bugün devlete borcu olmayan bir belediye olduk. Ayrıca da yine bu sürede çok ciddi yatırımlar yaptık.”

ÖNÜMÜZDEKİ YIL BÜTÇE 290 MİLYON TL

Gelecek yıl Onikişubat Belediyesi’nin bütçesinin 290 milyon TL olduğunun bilgisini veren Başkan Mahçiçek, “Bize de devletten ayda ortalama 6 milyon TL geliyor. Yılda ise 72 milyon TL. Yani 290 milyon TL’nin 72 milyon TL’sini devletten alacaksanız onun üstü olan paraları ise kendiniz temin edeceksiniz ve bunları da hizmete dönüştüreceksiniz.

Gerçekten yaptığımız iş devletimizle beraber kendimiz ürettiğimiz kaynaklarla iyi bir noktada. Bunun yanında Onikişubat Belediyemizin kamuoyundaki algısı da iyidir. Bu yapılan seçimlerde de bariz bir şekilde ortadadır. 2014’de yüzde 64 oy aldık ama son 2 seçimde yüzde 80 oy aldık.

Bu demektir ki; Onikişubatlı kardeşlerimiz yaptıklarımızdan memnun ve bizim yaptıklarımızın karşılığını da vermişler. Ben Onikişubatlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

7 OKUL, 62 KÜLTÜR MERKEZİ, HAZIRLIK KURSLARI, KİTAP DAĞITIMI, KAHVALTI PROGRAMLAR VE DAHA NİCELERİ…

Bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar hakkında konuşan Başkan Mahçiçek, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Fiziki hizmetlerin yanında bizim için en önemlisi insan odaklı yaptığımız çalışmalardır. Çünkü o fiziki imkanları iyi kullanabilecek donanımlı insanlar yetiştiremezseniz o kaynaklar çarçur edilir ve hizmete dönüşmez.

Ama iyi yetişmiş insanlar olursa o zor şartlarda ürettiğiniz kaynakları çok iyi şartlarda hizmete dönüştürürsünüz. İşte bu bağlamda bizim insan odaklı yaptığımız çalışmalar neticesinde 7 tane okul, 62 mahalleye kültür merkezi yaptık. Her yıl 45 ila 52 bin arasında kitap aldık.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber onların seçtiği kitapları 5’li setler haline dönüştürdük ve o 5’li setler halinde dönüştürdüğümüz kitapları sadece Onikişubat’a değil, bütün il geneline dağıttık. Geçen yıl 37 bin tane Safahat aldık ve bütün liselere dağıttık.

Bu yıldan itibaren 4 noktada lise için ücretsiz hazırlık kursları düzenledik. Ayrıca yine 4 noktada özellikle dar gelirli ailelerimizin çocuklarının faydalanması için üniversite hazırlık kursları düzenledik. Bu ayın başından itibaren onları da hizmete alacağız.”

“TÜM KESİMLERE ULAŞMAYA GAYRET ETTİK”

Toplumun her kesimine ulaşmak için çaba gösterdiklerini dile getiren Başkan Mahçiçek, şunları söyledi: “Sanayi de çalışan çocuklarımıza her yıl en az 3 bin tane kaban dağıttık.

Dolayısıyla o el emeği ile çalışan çocuklarımızın yanında da olmaya gayret ettik. Komşuluk münasebetlerini bir miktar tekrar ortaya çıkartmak için özellikle çok geniş sitelerimizde kahvaltı programları düzenledik.

Geçen yıl bir sitedeki hanım kardeşimiz, “8 yıldan bu yana burada oturuyordum ama bugüne kadar komşularımla bir araya gelmemiştim” dedi. Dolayısıyla toplumsal yaşamımızın çok önemli ancak unutulmuş konularına tekrar parmak basmaya gayret ettik.

Doğrusu bizim komşuluklarımız çok önemliydi. Komşusu neredeyse birbirinin mirasçısı olacak düzeyde bir anlayışa sahiptik. Ama bugün komşularımızı tanımaz hale geldik. Allah biliyor ki 3,5 yıl içerisinde 3,5 gün çocuklarımızla beraber bir yere gitmedik.

Hep bu memleketin insanlarına bir miktar daha iyi şartlarda yaşamaları için hizmet götürmeye gayret ettik.” Programın ardından Başkan Mahçiçek, Bisiklet ve Yürüyüş Yolu parkurunda incelemelerde bulundu. Renkli görüntülere sahne olan programda basın mensuplarıyla birlikte bisiklete binen Başkan Mahçiçek’in mutluluğu gözlerinden okundu.

(HABER: EMRE AKKIŞ, FOTOĞRAFLAR: LÜTFİ YIKAN / Kahramanmaraş Manşet)Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Sağ Blok MARKALE-BAŞLIK
Sağ Blok Mar-Kale-sağ
Sağ Blok YANMANSET-BASLIK
SAĞ BLOK BELGESEL-BAŞLIK
15 Temmuz Belgesel Kronol
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
SAĞ BLOK VEFAT-BAŞLIK
KMARAS-VEFAT
SAĞ BLOK ECZANE BAŞLIK
KMARAS-NOBETCİ-ECZNE

---

---
SAĞ BLOK FACE BAŞLIK
SAĞ BLOK TWİTTER BAŞLIK
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Maraş Olay | Kahramanmaraş Haber Merkezi | http://www.marasolay.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
sanalbasin.com üyesidir Bu Site İnternet Yayıncıları Derneği,üyesidir