Maraş Olay | Kahramanmaraş Haber Merkezi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Banner Reklam
Yazının Tarihi :   24 Ocak 2018 - 21:07:49

Haddini aşan emperyalistler!

Büyüt
Küçült
Haddini aşan

Yiğit BULUT

Türkiye neden hedefte? 

İlk bakışta dahi cevap çok zor değil; “küresel hegemonların” alıştıkları gibi coğrafyamızı yönetme isteğine başkaldıran Türkiye ve Erdoğan, dışarıdan-içeriden hedef haline getirildi! 

Bir süre önce NATO karargahında yaşanan “yanlışlık oldu” denen olayı unutmayın! NATOda yaşanan olay yani Bilinç ve Bilinçaltlarındaki “hedeflerinin” açığa çıkması, “yanlışlık” değil bence son derece net bir mesaj verme denemesiydi, Cumhurbaşkanımızın o dönemde yaptığı konuşması da tam olarak yaptıklarını tanımlıyor; aptallık değil ALÇAKLIK! 

Sevgili dostlar, 300 yıl sonra PARÇALAR ANA GÖVDEYLE KAVUŞUYOR! Ve BU ADIMLARI ATAN TÜRKİYE VE BU YOLU AÇAN LİDER DE hedef tahtasına konuyor! Tekrar ediyorum; ayağa kalkış Türkiyeden başladı ama sebep-sonuç ilişkisine dikkatli bakarsanız tablo net; 1699da dağılan ANA GÖVDE AYAĞA KALKIYOR, birleşiyor ve parçalar bir araya geliyor… 

Sevgili dostlar, bu bağlamda özellikle geçmişi detaylandırarak geleceğe birlikte bakmayı deneyelim... 

1850lerden itibaren Ruslarla savaş hazırlıklarına başlayan daha doğrusu başlatılan Osmanlı, Ortadoğu-Afrika coğrafyasında zorlanmaya başlıyor. Bu zorlanma “tarihsel doğal etkilerle” değil, o bölgeleri yeniden şekillendirmek isteyen güçlerin ilk adımları ile ortaya çıkıyor...1854-1876 arasında “o güçlerden” borçlandırılan Osmanlı, 1876 sonrası “MERKEZİ” o dönemin IMFsine kaptırırken, 1876-1915 arasında bugünün İsrail devletinin yerleştiği yer dahil, planlanan bütün topraklarını kaybediyor. Hatta ele geçirme o kadar ileri gidiyor ki; 1915 sonrasında “işgal” bugün yaşadığımız topraklara kadar uzanıyor... 1900lerden itibaren Osmanlıdan ele geçirilerek zorlama ile kurulan “İngiliz-Fransız-İtalyan” imzasını taşıyan “her yer” çöküyor... 

Peki neler olabilir? Osmanlı devlet yapısının, ruhunun, varlığının zorla el çektirilerek, üzerinde “zorlama devletlerin” kurulduğu her bölgede sorun var! Konuya sadece İsrail ve çevresi, Mısır, Libya, Irak, Suriye ve diğerleri olarak bakmayın ve son 20 yılı düşünerek Balkanları da unutmayın! Son halka Yunanistan... Osmanlının “500 sene baktığı” doğal olarak “yalnız bir ekonomi olması” mümkün olmayan Yunanistan, “ekonomik anlamda” ilk çöken yer! Yugoslavya ve Yunanistanın Ortadoğu-Afrika çizgisinden farklı algılanmasının tek bir sebebi var: “Bulunduğu coğrafya”! 

Sevgili dostlar, Merkez dediğimiz yani “RUHUN bakiyesinin” kaldığı ve üzerine genç bir devlet kurulan Türkiye, 1938-2003 arası yıllarca dalgalandı! Kendini bulamadı, Osmanlıyı yıkanların “oyunları” altında darbeler-devalüasyonlar arasında geldi-gitti... Bütünün beyniydi-ruhuydu ama “parçalara” sahip çıkmaması için “1699da başlayan 1850lerde azan manipülasyon” 150 seneden fazla devam etti... 

Peki bundan sonra neler olabilir? Türkiyenin “MERKEZ” olma haline gelmesi ile ne değişebilir? 

CEVAP ÇOK NET; Ana parça” yani MERKEZ TÜRKİYE, “bütünlüğü sağlayacak” bir TEZ üretiyor ve üretmeye devam edecek… Kendine “batı medeniyeti” diyen EMPERYALİSTLERİN de bütün karın ağrısı bu! TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, BU COĞRAFYADA YAŞAYAN HANGİ KÖKTEN-HANGİ İNANIŞTAN GELİRSE GELSİN, HERKESİ KUCAKLAYACAK VE SAHİP ÇIKACAK GÜÇTE TEK DEVLETTİR!  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ VE İSLAM ÜMMETİ AYAĞA KALKIYOR VE BU KALKIŞ DEVAM EDECEK! Bütün emperyalistlere ve uzantısı köpeklerine duyurulur! 

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
Sağ Blok MARKALE-BAŞLIK
Sağ Blok Mar-Kale-sağ
Sağ Blok YANMANSET-BASLIK
SAĞ BLOK BELGESEL-BAŞLIK
15 Temmuz Belgesel Kronol
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
SAĞ BLOK VEFAT-BAŞLIK
KMARAS-VEFAT
SAĞ BLOK ECZANE BAŞLIK
KMARAS-NOBETCİ-ECZNE

---

---
SAĞ BLOK FACE BAŞLIK
SAĞ BLOK TWİTTER BAŞLIK
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Maraş Olay | Kahramanmaraş Haber Merkezi | http://www.marasolay.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
sanalbasin.com üyesidir Bu Site İnternet Yayıncıları Derneği,üyesidir